SHŠ Artego

Představujeme vám spolek historického šermu s ohněm v srdci a se zájmem o středověk.

Od počátku věků až dodnes

Historie Artega

Od založení spolek urazil dalekou cestu. Z počátků, kdy jsme se věnovali pouze scénickému šermu a hráli divadlo, jsme se posunuli do jiných sfér a nyní se můžeme pyšnit vlastní historickou akcí a ohňovým festivalem, které jsme dříve pořádali ve Vimperku a nyní se koná na prvorepublikovém koupališti ve Volyni.

V průběhu celého roku se účastníme mnoha akcí, na kterých se specializujeme především na volný boj, ohňové show a světelné show. Velkou inspirací jsou Artegu nejrůznější workshopy točení i šermu, kterých se účastníme minimálně 2x ročně. Pokud budete mít možnost nás osobně poznat, seznámíte se s partou mladých nadšenců, kteří se nebojí přijímat výzvy a vystoupení tvoří s nadšením a elánem.

Spolupráce s ostatními spolky je pro nás velmi obohacující, protože nám dává nové šance a příležitosti, díky kterým se můžeme dál posouvat. Zmínit můžeme například šermíře z Plzně Rytíři koruny české nebo přátele Fuegnis, jakožto performery z Písku.

V roce 2020 jsme oslavili 15 let svého fungování a v létě tradičně pořádáme dvě vlastní akce – ART CAMP a Středověké odpoledne na zámku v Česticích.

fotografie skupiny historického šermu artego

Spojte se s námi

Napište nám

info@shsartego.cz

Zavolejte nám

Jan Kačmár – +420 723 916 334
Michaela Kačmárová – +420 721 373 206

Sledujte nás na sociálních sítích

Neustále hledáme nové tváře. Chcete být součástí skupiny? Napište nám a domluvíme se.